ELŠ


Ekumenická lesní škola si Tě dovoluje pozvat na

XVIII. SKAUTSKÝ SEMINÁŘ

Seminář je určen pro absolventy všech lesních škol, pro vůdce a činovníky oddílů a středisek chlapeckého i dívčího kmene, pro oldskauty i pro R&R a všechny ostatní zájemce, ale hlavně pro Tebe!

Termín a místo konání:
11. – 13. ledna 2008
Salesiánské divadlo, Kobyliské nám. 1
Praha 8 – Kobylisy
Přihlášky:
Předem přihlašovat je nutné pouze ubytování, a to pomocí této stránky. Cena ubytování je 25,- za osobu a noc. Příhlásit se můžeš také písemně u Miloše Blažka - Merkura. Preferuješ-li tento způsob, stáhni si program a přihlášku a pošli mu ji poštou...
Můžeš také poslat přihlášku mailem - stačí pouze poslat mail, ve kterém uvedeš své jméno, adresu, a počet ubytovaných chlapců a dívek (popř. manželských párů) a kter0 noci chceš ubytovat. Ať jedno či druhé, obé pošli Logikovi

Program

V sobotu po obědě bude opět pro rovery probíhat Hra pod taktovkou samotného Velkého Felčara!
Pátek  11. 1.
Od 1800 Příjezd a ubytování mimopražských účastníků, nezávazná konverzace, potulování po Praze a najde-li se dobrý kytarista… Ubytováváme od 18,00 hodin!
Sobota 12.1.
715 – 750 Zívání - probouzení se, zápis účastníků, nákup stravenek...
800 – 820 Slavnostní zahájení s krátkým duchovním slovem …spolu s předáním šátků letošním úspěšným frekventantům
825 – 1030 P. Mgr. Marek Vácha – Orko, pedagog, etik, cestovatel, evoluční biolog a katolický kněz. Za svého života nejenže procestoval Antarktidu a rozmotával chuchvalce DNA, ale dokonce krotil gymnaziální mládež.
Etika úcty k životu – poznámky k 6. bodu skautského zákona
přednáška debata
Přestávka
1045 – 1230 Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc. , nejprve zlatník a mechanik, pak matematik a programátor, později doktor a profesor filosofie a antropologie a děkan FHS UK. Zabývá se filosofickou antropologií, dějinami náboženství a antropologickou intuicí.
Demokracie: to nejlepší ze všech špatných řešení
představení přednášejícího přednáška debata
1230 – 1400 ...tři, dva, jedna, HAM! ...aneb OBĚD
1400 - ???? Hra Velkého Felčara!
1400 - 1600 Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. - Holínka, přírodovědkyně, chronobioložka a nedávná předsedkyně akademie věd. Jako první na světě se svým týmem zjistila, že tvorba melatoninu v šišince mozkové je řízena biologickými hodinami v mozku.
Vliv biologických hodin na život člověka
představení přednášejícího přednáška debata
Přestávka
1620 - 1750 PhDr. Michal Klapač, psycholog, lektor a konzultant rozvoje osobnosti, manažerských a komunikačních dovedností.
Stres, životní styl a kvalita života
představení přednášejícího přednáška
1750
Tombola Michala Klapače
1800 - 1900 Supr supper, aneb (pro nás neangličtináře) Večeře
1930 – ????
Čajovna u drtulníku
Během tohoto zábavného večera plného hlomozu a smíchu usedne jako host do horkého křesla Ondřej Kupka - Dick, zpravodaj VRJ pro program. Následně pak nejen že přijdou ke slovu niněry a kytary, ale i vaše bránice a také…
Neděle 13. 1.
800 – 900 Pro zájemce je v přednáškovém sále sloužena mše svatá. část mše před evangeliem evangelium kázání (otec biskup Radkovský) zbytek mše sv.
900 – 945 Snídaně
945 – 1145 RNDr. Jiří Grygar - Dřímal, astronom, čestný předseda České astronomické společnosti, člen výboru Českého klubu skeptiků SISYFOS a polní hejtman Spanilé jízdy Ebicykl.
Je velký třesk článkem vědy, nebo víry?
představení přednášejícího přednáška debata
1115 – 1245 plk. Ing. František VALDŠTÝN, plukovník ve výslužbě, renomovaný historik a specialista na české dějiny.
Obrana vlasti - dilema současné, a to nejen české společnosti
přednáška
1300
Tradiční zakončení semináře

Na Tvou účast se těší
Jan Pečený - Neptun a instruktorský sbor ELŠ
A jak se tam dostanu?
No nejlépe metrem "C" na stanici Kobylisy, vylézt po schodišti u posledního vagónu (jedeš-li směrem z centra) a schodištěm označeným Salesiánské divadlo (od eskalátorů to je tuším doleva :-))...
Program starších seminářů...

 • Seminář 2007 - program
 • Seminář 2006 - program - Foto
 • Seminář 2005 - program
 • Další poznámky...
  • Postaráme se o Vaše duševní i tělesné blaho! Na počátku semináře: v pátek a v sobotu do 8:00 si lze přímo v divadle za levný obnos zakoupit baštilístky, které lze v přilehlé jídelně ve správný čas proměnit za výtečné jídlo z Minewakanovy kuchyně (předpokládaná cena 25,- Kč snídaně, večeře, 50,- Kč oběd).
  • V prodeji bude rozličná skautská literatura z myšlenkových základů skautingu od bratra Ladislava Ruska - Šamana, br. Ing. Zdeňka Navrátila a dalších. Taktéž bude možnost navštívit stánek Junu.
  • Vstupné na úhradu režijních nákladů činí mírných 60,-Kč.
  • Pro rodiny: budete-li potřebovat pohlídat během semináře děti, ozvěte se mi a zařídíme :-).
  fotka

  fotka

  fotka