ELŠ

Ekumenická
lesní škola

Je vyvrcholením formace a vzdělávání skautských vůdců. Nabízí hlubší pohled na pojetí skautingu, aniž by zanedbávala další obory skautské teorie a praxe (např. zážitková pedagogika, komunikace a rétorika, estetika, historie, právní minimum, práce s kůží, lukostřelba, lasování, GPS atd). ELŠ věnuje zvláštní pozornost duchovním hodnotám, které jsou jedním ze základních pilířů skautingu. Tato lesní škola je založena na klasickém pojetí skautské výchovy a je nekoedukovaná, určená pouze pro chlapecký kmen.

Její součástí je příprava a možnost získání OČK v oboru Myšlenkové základy skautingu a historie.

Stručné info
Nejbližší termín:  13. - 22. srpna 2010 v Měsíčním údolí u Vlašimi
říjen 2010 - podzimní setkání
víkend v lednu 2011 - seminář Ekumenické lesní školy