ELŠ

O nás...


Kdo to vlastně jsme.... No... jak bych to řekl - Ekumenická lesní škola je lesní škola. No to by Tě asi nenapadlo... A čím se teda lišíme od ostatních lesních škol? No, nerad bych říkal lišíme - doufám že všem lesním školám jde o tu samou věc - navzájem si pomáhat na (nejen? skautské) cestě životem - ale řekněme, že každá lesní škola se trochu specializuje, ta na to, ta zas na to... A co pokládáme za důležité my?
Především je to přesvědčení, že skauting není výjimečný tím, že se stará o děti (to dělali např. Sokolové i před námi), ani v tom, že jezdí s dětmi do přírody (to dělají TOMíci taky, a myslím že ne hůře než skauti) ani tím, že každý skaut umí do pěti sekund uvázat dračí smyčku (zaprve je to pouze zbožné přání a za druhé je to snad i dobře, stejně se na ni člověk leda tak udusí :-) ) nýbrž tím, co někteřá nazývají duchovní rozměr skautingu. Možná Ti to zní hrozně, ale když řeknu, že skauti mají nějakej slib, že existují nějaké tři principy, kterými by se snad skaut měl řídit, tak už to snad tak strašné není....
A co tedy od nás můžete čekat? Všechno možné - od lanových aktivit, povídání o GPS, o přírodě, něco z pedagogiky a psychologie, rétoriku, zážitkovou pedagogiku v teorii a praxi, něco zamyšlení nad skautingem i nad Tebou samým... a snad můžeme říci, že i týden prožitý v přátelském společenství, dobytí baterek a velkou legraci. No a co zbývá dodat? ...a co můžeme čekat od Tebe?
Možná Tě zajímá, proč máme v názvu "ekumenická"? Většina lidí má toto slovo spojeno s křesťanskou ekumenií - a to je u nás pravda jen napůl. Je sice pravda, že rádi přivítáme jak katolíky, tak evangelíky... Ale úplně stejně přivítáme i hinduisty, taoisty, anarchisty i maoisty. Prostě nechceme být lesní školou pro brňáky, ani pro muslimy, dokonce ani pro pražáky, a už vůbec ne pro katolíky - ani pro skautské konzervativce, ani pro lidi bez vyznání, ani pro skautské modernisty, ani pro zapřísáhlé ateisty, dokonce ani ne jen pro Junáky, ale jednoduše pro všechny skauty, tedy i pro Tebe. A proto ekumenická... z řeckého oikumenes - celý dům - prostě všichni.
ELŠ je nekoedukovaná – je to čistě "chlapská záležitost" :-). Ne, že bychom neměli rádi naše milé a něžné polovičky (naopak, jednu doma mám a nedám na ni dopustit :-)). Prostě si jen myslíme, že se je to pro ELŠ prospěšné, že Chceš-li vědět, napsal jsem stručně proč.
Hmmm, takže asi tak :-)
Neuměle sesmolil Logik
fotka

fotka

fotka